search

Karjera tehnoloģiju laikmetā

7. Marts, 2018

Karjera tehnoloģiju laikmetā

5. un 7.  martā projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietveros notika karjeras atbalsta pasākums "Karjera tehnoloģiju laikmetā".

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 10. – 12. klašu skolēniem tika novadītas lekcijas katrai klašu grupai ar mērķi sniegt informāciju skolēniem par to, kā izmantot mūsdienu tehnoloģiju neierobežotās iespējas savas karjeras veidošanā. Iepazīt e-komercijas jomu un gūt priekšstatu par to, kā no idejas izveidot savu biznesu.

Lekcijas - nodarbības laikā tika pastāstīts par biznesa vadības un attīstības studiju iespējām gan Latvijā, gan Eiropā. Sekojoši skolēni tika iepazīstināti ar mūsdienu tendenci strādāšanai no mājām, būt pašam sev priekšniekam un kā sev atrast potenciālos klientus, kā arī par jaunu uzņēmumu dibināšanu ar reāliem piemēriem no lektores pieredzes. Tika stāstīts, kāda ir ikdiena strādājot ar multimediju materiālu, veidojot dizaina, reklāmas materiālus. Tika parādīti veiksmīgi un ne tik veiksmīgi baneri, kuri ir sastopami dažādos interneta reklāmas izdevumos. Tika paskaidrots, kādi ir veiksmīgas biznesa reklāmas nosacījumi. Kopā ar skolēniem tika izveidots neliela interneta uzņēmuma biznesa plāns, lai rastu skolēnos praktisku izpratni par biznesa plānošanas un realizēšanas niansēm, stūrakmeņiem un kļūdām, kādas bieži tiek pieļautas, dibinot jaunu biznesu interneta vidē. Tika sniegta informācija par interneta biznesu īpatnībām Latvijas nodokļu sistēmā, skolēnos tika radīta izpratne par nodokļu sistēmu, par uzņēmuma finansēšanas noteikumiem un finanšu kapitālu.