search

Skolēniem individuālās karjeras konsultācijas pieejamas attālināti

4. Marts, 2021

Skolēniem individuālās karjeras konsultācijas pieejamas attālināti

Skolēniem ir iespēja pieteikties attālinātajām individuālajām vai grupas karjeras konsultācijām.

Konsultācijām iepriekš pieteikties: 

Pamatskolas skolēni - Jnita Jankeviča; piesakies šeit

Vidusskolas skolēni - Jeļena Beitāne; piesakies šeit

Un vēl

Vietnē www.profesijupasaule.lv, kas izveidota, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju/amatu daudzveidību un radītu vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas, skolēni patstāvīgi var pētīt profesijas un rast dažādas idejas papildu informācijas iegūšanai:

* kur un kā meklēt informāciju par profesijām;

* ko un kāpēc ir vērts uzzināt par profesiju (anketa profesijas apraksta veidošanai);

* kā plānot interviju ar profesionāli (strukturētas intervijas sagatave).

Savukārt interneta vietnē NIID.lv, kurā atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām, ir apkopoti vairāki interaktīvi rīki.

* Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām un karjeras jautājumiem​ var saņemt, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildes uz jautājumiem konsultants nosūtīs uz norādīto e-pasta adresi.

* Jaunieša dzīves situācijai un vajadzībām atbilstošās izglītības iespējas palīdzēs atrast digitālais asistents. Veicot izvēles, soli pa solim var atlasīt izglītības programmu sarakstu, kurā tālāk nepieciešamo informāciju var meklēt pēc atslēgas vārda vai ar citu meklēšanas filtru palīdzību.

* Lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu un varētu izdarīt lēmumus, NIID.lv piedāvā arī 6 karjeras izvēles testus.

Papildus šiem digitālajiem rīkiem VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā “Karjeras atbalsta informatīvie materiāli” ir atrodamas infografikas un metodiskie materiāli izglītības un karjeras plānošanai, kas palīdzēs apzināties savas intereses un spējas un virzīs uz apzinātu, mērķtiecīgu profesijas izvēli. Aktualitātēm par izglītības un karjeras konsultāciju iespējām var sekot VIAA mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī Facebook un Twitter sociālo tīklu kontos “Tavai karjerai”.