search

Projekts “Kods: L.A.U.K.I.”

Autors: Inita Jankeviča

4. Oktobris, 2022

Projekts “Kods: L.A.U.K.I.”

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) Mūžizglītības centrs Jelgavā kopā ar Britu padomes (British Council) pārstāvniecību Latvijā un uzņēmējiem laukos uzsākuši projekta "KODS: L.A.U.K.I." īstenošanu, kurā latviešu un mazākumtautības pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazīs lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas un kliedētu mītus, kas radušies sabiedrībā.

Projekta aktivitātēs iesaistīti Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 6. pamatskolas, Rīgas Arkādijas vidusskolas, Ziemeļvalstu vidusskolas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Ventspils 2. vidusskola un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, pedagogi un karjeras konsultanti. 

Projekta aktivitātēs no mūsu skolas ir iesaistījušies pedagogs karjeras konsultants Inita Jankeviča; 11.B klases skolēni Vinets Pavlovskis un Kristiāna Ciemgale, savukārt no 11.I klases Kristers KaupiņšRoberts Zellis un Ernests Gustavs Šmits

Projekta laikā dalībniekiem būs iespēja gūt izpratni par lauku dzīvesstilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus, veicinot kritisko domāšanu un medijpratību, uzzināt par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesveida popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās, kā arī iemācīties veidot reklāmas video projektā iesaistītajam uzņēmējam.

Pirmā iesaistīto pušu tikšanās aizvadīta 27. septembrī, kad LBTU norisinājās projekta atklāšanas pasākums. Tajā skolēniem bija iespēja uzzināt maizes ceptuves "Ķelmēnu" saimnieces Rūta Mūrniece un IK "Dabas gardumi" saimnieces Ieva Spriža pieredzes stāstus par uzņēmumu dibināšanu, uzkrāto pieredzi un dažādiem izaicinājumiem.

Projekta turpinājumā Latvijas pilsētu skolēni piedalīsies trīs vebināros, kuros galvenais akcents tiks pievērsts video satura izstrādes nozīmei, scenārijam, režijai, tehniskā izpildījuma plānam, kā arī filmēšanas iespējām ar telefonu, kadra veidošanas pamatprincipiem un montāžai. Pēc tam jaunieši un karjeras konsultanti viesosies pie uzņēmējiem, lai vebināros iegūtās zināšanas varētu pielietot praktiski, kā, piemēram, uzņēmēju intervēšana un filmēšana. Savukārt noslēgumā skolu komandu pāri (latviešu un mazākumtautību skolas no vienas pilsētas) sagatavos video stāstu par apmeklētajiem diviem uzņēmējiem, lai popularizētu uzņēmējdarbību laukos jauniešu vidū.