search

Karjeras nedēļas 2019 atklāšana

17. Oktobris, 2019

Karjeras nedēļas 2019 atklāšana

14.oktobrī Jelgavas Valsts ģimnāzijā  notika ikgadējā Karjeras nedēļas atklāšana.  Šogad Karjeras nedēļa tiek aizvadīta ar saukli «Ielogojies nākotnē!». Šī gada pasākuma mērķis ir ne tikai mudināt skolēnus domāt par savu karjeru, balstoties uz savām interesēm un spējām, bet arī izvērtēt, vai izraudzītā profesija būs pieprasīta nākotnē.

Atklājot Karjeras nedēļu Jelgavā, skolēnus uzrunāja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, kā arī informācijas tehnoloģiju uzņēmuma «Emergn» pārstāvji, aicinot diskutēt par to, kas ir veiksmīga karjera, kā arī padomāt par profesionālās dzīves riskiem un personīgās izaugsmes nozīmi.

Viena no karjeras iespējām ir kļūt par uzņēmēju un darīt pašam, tāpēc šodien skolēniem projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietveros bija iespēja piedalīties kādā no trim praktiskajām nodarbībām, ko vadīja profesionāļi. JVĢ absolventi un SIA «RocketGrip» dibinātāji Reinis Nikuļcevs un Aksels Zingulis stāstīja par uzņēmuma ideju plānošanu, Dace Bole no informācijas tehnoloģiju uzņēmuma «Datakom» uzstājās ar lekciju par balansu starp profesionālo dzīvi un brīvo laiku, bet Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs rīkoja prototipēšanas darbnīcu.