8 īpašības, kas padarīs Tevi vēl konkurētspējīgāku darba tirgū
7. Marts, 2022
1. Pašapziņa un pārliecinātība par sevi
Protams, pēc neskaitāmiem atteikumiem pašapziņa var būt iedragāta, bet tas nav iemesls kļūt par nelaimes čupu, kam nekad nekas neizdodas. Tieši otrādi - tā ir iespēja ar sevi pastrādāt, atrast un uzspodrināt savas stiprās puses tā, lai nākamajā intervijā darba devējs uzreiz saprastu, ka tu ļoti labi apzinies, uz ko esi spējīgs, esi gatavs ieguldīt darbu gan savā, gan uzņēmuma attīstībā, un tieši tev būs pa spēkam paveikt vissarežģītākos uzdevumus.
2. Degošas acis
Pārvērtē, vai tu tēmē pareizajā virzienā - vai tu patiesi vēlies darīt to darbu, uz kuru kandidē? Vai esi drošs, ka tava interese neapsīks un tu neaiziesi prom, tiklīdz parādīsies tāda iespēja? Šobrīd liela daļa darba devēju pievērš uzmanību tieši tam, cik ļoti tu dedz par šo darbu, vai tas būs tava kaislība; vai tu būsi vadošais spēlētājs, vai vienkārši ierindas darbinieks, kurš atsēdēs darba laiku, pats negūstot gandarījumu un azartu no sava darba. Darba devējam ir svarīgi, lai darbinieks justos piepildīts savā darbā, jo tikai laimīgi darbinieki nes labus rezultātus.
3. Godīgums un atbildības sajūta
Ja esi pārliecināts par sevi un par to, ko tu vēlies darīt, tev jāapzinās arī, ko tu spēj, un cik labi tu to dari. Tev jābūt gatavam atzīt, ka esi pieļāvis kļūdu, ja kaut kas noiet greizi, un uzreiz ķerties pie risinājuma. Tu nedrīksti novelt vainu uz kolēģiem un spēlēt atbildības ping-pongu ar visiem projektā iesaistītajiem - esi godīgs pret sevi un citiem, un uzņemies atbildību par padarīto, nepadarīto un to, kas vēl jāpadara.
4. Patstāvība
Ļoti labi, ja zini, kam pavaicāt, kur atrodas tā vai cita mape, kur meklēt kādu dokumentu vai cilvēka kontaktus. Lieliski - ja to visu vari atrast pats. Ļoti labi, ja zini, pie kā vērsties pēc padoma vai palīdzības kādā jautājumā; lieliski, ja tev tāda nav nepieciešama. Ideāli, ja tavs darbs nevienam nav jāvada un jāuzrauga. Jo vairāk spēsi paveikt, neiesaistot citus, jo vairāk laika arī citiem atliks savu uzdevumu pildīšanai. Darbs apstāsies, ja visi viena biroja darbinieki metīsies tev palīgā sameklēt vienu papīra lapu.
5. Ambīcijas
Lai veiksmīgi un produktīvi strādātu šodien, tev ir jāapzinās, kur tu vēlies nokļūt rīt. Ja tavs mērķis ir noenkuroties ērtā vietiņā un tur palikt pēc iespējas ilgāk, tu zaudēsi asumu un savus īpašos talantus. Darba devējam ir svarīgi, lai tu būtu ieinteresēts savā izaugsmē, lai augtu un mainītos līdzi laikam, vienlaikus sekmējot arī uzņēmuma izaugsmi.
6. Inteliģence
Ir brīnišķīgi, ka tu perfekti orientējies savā specialitātē un nozarē, mazāk brīnišķīgi - ja ar to arī tavas intereses un zināšanas aprobežojas. Ir paruna, ka patiesi gudrs cilvēks ir tas, kurš zina visu par kaut ko un kaut ko - par visu. Gan darbā, gan dzīvē var noderēt jebkuras zināšanas, tāpēc ieguldi laiku sevī - izmanto katru iespēju izglītoties un uzzināt ko jaunu. Tā vietā, lai kļūtu pašpietiekams, apmeklē kultūras pasākumus, izstādes, radošās darbnīcas, seminārus, iepazīsties ar jauniem cilvēkiem un esi interesants viņiem - arī jebkurš kontakts var noderēt turpmākajā karjerā.
7. Pozitīvisms
Gluži vienkārši - ar pozitīviem un atsaucīgiem cilvēkiem ir vieglāk sastrādāties. Nerauc pieri par jauniem pasūtījumiem, izmaiņām projektā vai uzņēmuma darbībā, bet uztver to kā iespēju jaunām idejām, jaunu pieredzi un izaicinājumu. Esi atsaucīgs, ja kolēģim nepieciešama palīdzība, esi aizrautīgs, prezentējot kādu jaunu ideju, un esi pirmais, kurš ķeras klāt jaunajam uzdevumam, kad tāds tiek dots!
8. Pacietība un neatlaidība
Iespējams, divas svarīgākās īpašības, kuras nepieciešamas jebkurā darbā, neatkarīgi no specifikas. Jebkurš darba devējs meklē darbinieku, ar kuru rēķināties ilgtermiņā, tāpēc ir ļoti būtiski iemācīties nestrēbt karstu, lai cik impulsīvs un temperamentīgs tu arī nebūtu. Ir jāspēj samierināties ar neveiksmi un meklēt jaunas pieejas kādam uzdevumam vēl un vēl, nevis ķerties pie jauniem, iepriekšējos pametot. Kad kolēģis neiztur spriedzi vai klients nevar sagaidīt rezultātu, tev ir jābūt kā mierīgai klintij un jāgaida, kad vētra pāries, nevis jāmetas pretī ar savām pretenzijām.
Avots: www.irdarbs.lv