Jauno profesionāļu skolas
8. Janvāris, 2024
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (LU SZF) aicina vidusskolēnus sešas sestdienas apmeklēt profesionālās izaugsmes kursus, lai iegūtu gan dziļāku izpratni par sociālajām zinātnēm, gan praktiskas zināšanas savas profesionālās karjeras veidošanai jebkurā nozarē.
Bezmaksas nodarbības sabiedrībā zināmu profesionāļu un LU SZF mācībspēku komandas vadībā norisināsies no 27.01.2024. līdz 02.03.2024.
Šo nodarbību – Jauno profesionāļu skolu – mērķis ir sniegt motivētiem vidusskolēniem atspēriena punktu un vērtīgas zināšanas, kas var noderēt, uzsākot savu nākamo izglītības posmu un karjeru.
27.01.2024. Lauris Zalāns, RADIO TEV ētera personība, sociālo tīklu satura veidotājs, skatuves cilvēks, "Lauris Zalāns - Digitālais un Dzīvais ēters"
03.02.2024. Inga Spriņģe, žurnāliste, viena no ''Re:Baltica'' dibinātājām, ''Kā atpazīt nepatiesu informāciju?''
10.02.2024. Māra Sprūdža, Latvijas Nacionālā arhīva direktore, ''Negaidītas iespējas - atslēga karjeras izvēlē?''
17.02.2024. Ance Kristāla, dzejniece, socioloģe, LKA Zinātniskās pētniecības centra zinātniskā asistente, ''"Kā savienot sirdi ar prātu? Sociologa darbs un ikdiena"
24.02.2024. Ieva Raubiško, sociālantropoloģe
02.03.2024. Olga Kazaka, sabiedrisko attiecību aģentūras ''Olsen+Partners'' partnere, Latvijas Universitātes docente, ''Vai Tu gribētu būt draugos ar sevi sociālajos tīklos?''
Pēc kopīgajām lekcijām vidusskolēni tālāk var izvēlēties apmeklēt 6 dažādu programmu moduļus.
Jauno antropologu skolā varēsi uzzināt plašāk par to, kas ir antropoloģija, tās priekšvēsturi, attīstību un izpētes virzieniem, kā arī dažādām metodēm un pētījuma ētiku. Varēsi noskaidrot, kādas ir māju robežas, kā antropologi pēta cilvēku attiecības un dzimti, kā arī to, kas ir atkritumi antropoloģijā un kā cilvēki veido savus paradumus un priekšstatus.
Jauno politiķu skolā varēsi uzzināt vairāk par to, ko Krievijas karš Ukrainā nozīmē Eiropas un starptautiskajai drošībai divus gadus pēc tā sākuma, diskutēt par to, vai Baltijas valstis ir Ziemeļvalstis, noskaidrot, ko demokrātijas atplūdi nozīmē Eiropai un Latvijai un kāda ir lobēšanas loma politiskajos procesos. Visbeidzot skolēni varēs atklāt, kā pakalpojumu digitalizācija ietekmē politiskos procesus un to, kāda ir lielvaru sāncensība mūsdienās.
Jauno komunikācijas speciālistu skolā varēsi iepazīties ar filmēšanas, montāžas un grafiskā dizaina teorētisko pusi jeb, ko nozīmē "multimediju radošie instrumenti", uzzināt, kas ir iekļaujošās komunikācijas pamati, vai domāt ir vērts, kā arī par Uzvaras laukuma lomu kā medijam, kā arī par to, vai robots (ne)nozags žurnālistam maizīti un vai latviešiem ir humora izjūta.
Jauno sociologu skolā varēsi iepazīties ar socioloģijas darba lauku, uzzināt vairāk par lietišķajiem socioloģiskajiem pētījumiem Latvijā un X (Twitter), politiķiem un citiem zvēriem, kā arī noskaidrot vairāk par dzīvnieku tiesībām un pret dzīvniekiem vērstu vardarbību, migrācijas, diasporas un reemigrācijas jautājumiem, kā arī par globālajiem izaicinājumiem un sociālajām pārmaiņām.
Jauno informācijas speciālistu skolā varēsi apgūt informācijas pārvaldības pamatprincipus, trenēt godīgo citēšanu un uzzināt vairāk par tekstu kā radošuma produktu, kā arī noskaidrot to, kādu informāciju var atrast vecajos laikrakstos.
Jauno sociālo darbinieku skolā varēsi iepazīties ar to, kāds ir sociālais darbs ar ģimenēm, sociālā darba vērtībām un globālajām pārmaiņām, kā arī par atkarību un līdzatkarību un to, kas ir resiliences pieeja un tās pielietojumu darbā ar jauniešiem.
Dalībnieki, kuri sekmīgi nokārtos skolas noslēguma pārbaudījumu, saņems diplomu un iegūs īpašas priekšrocības studiju uzsākšanai LU SZF īstenotajā atbilstīgā bakalaura studiju programmā – līdz pat 100 papildu punktiem, palielinot iespējas studēt par valsts budžeta līdzekļiem.
Pieteikšanās nodarbībām līdz 25.01.2024.
Nodarbības norisināsies tiešsaistē, platformā Zoom!
NB!
- Apmācību programma tiek piedāvāta vidusskolu 10.-12. klašu skolēniem un citiem interesentiem.
- Apmācību programmai var pieteikties jebkurš vidusskolas 10.-12. klašu skolēns vai cits interesents.
- Punktus varēs saņemt jebkurš interesents, kurš piedalīsies, bet punktus varēs izmantot tie, kuri stāsies uz SZF attiecīgo bakalaura programmu TIKAI 2024. gadā un 2025. gadā. Tātad pamatskolēns punktus varēs dabūt, bet izmantot nevarēs, jo viņš divu gadu laikā sava neatbilstošā vecuma dēļ nevarēs tos izmantot.
- Piedaloties "Jauno profesionāļu skolā" divus gadus pēc kārtas un saņemot punktus, dalībniekiem ir tiesības piedalīties konkursā uz studiju vietām SZF attiecīgajā bakalaura studiju programmā ar augstāko iegūto punktu skaitu. (Tātad, ja es šogad iegūšu 100 punktus, bet nākamgad 75 punktus, es varēšu piedalīties ar saviem 100 punktiem.)
- Iegūtie punkti tiks summēti ar centralizēto eksāmenu rezultātiem vai vidusskolas atestāta atzīmēm, piedaloties konkursā uz studiju vietām attiecīgajā SZF bakalaura studiju programmā 2024. un 2025. gadā (konkursa rezultāti, piedaloties konkursā uz studiju vietām, tiek ņemti vērā kārtējā un nākamajā gadā pēc konkursa).
Plašāka informācija un pieteikuma anketas katrai skolai individuāli pieejamas šeit: https://www.szf.lu.lv/gribu-studet-szf/skoleniem/jauno-profesionalu-skolas/