search

11.u klases skolniecei pirmā vieta sacerējumu konkursā

Autors: Gunita Draveniece

24. Maijs, 2022

11.u klases skolniecei pirmā vieta sacerējumu konkursā
Foto: Denīze Marta Medinika (pa kreisi) un Aļina Maškovska

Šogad fonda “Sibīrijas bērni”  rīkotajā sacerējumu konkursā piedalījās 606 skolēni no visas Latvijas. Viņi rakstīja esejas, dzejoļus, apceres un stāstus par tēmu “Sibīrijas bērni 1941/1949 – Trimdas bērni 1944”. Un augstus panākumus guva Jelgavas Valsts ģimnāzijas talanti.

11.u klases skolniece Denīze Marta Medinika ieguva 1.vietu ar savu dokumentālo stāstu par vecvecāku deportāciju uz Sibīriju un viņu pirmajām skolas gaitām krievu skolās. Stāsta nobeiguma daļā Marta secināja, ka vēsture atkārtojas, jo atkal  Moskovijas mantinieki deportē bērnus – šoreiz no Ukrainas. Galvenais secinājums – karā visvairāk cieš bērni.

Aļina Maškovska ieguva konkursa žūrijas priekšsēdētājas speciālbalvu par literāro darbu – emocionālu un māksliniecisku stāstu par kādas ģimenes mātes ļauno murgu 1949.gada 25.martā, kad no Latvijas bez kāda pamata padomju vara izsūtīja uz Krievijas attāliem apgabaliem tūkstošiem ģimeņu. Aļinas stāsts beidzas laimīgi – māte naktī pamostas un kopā ar vīru un bērnu pamet mājokli un izvešanas brīdī slēpjas, tādējādi saglabājot iespēju palikt dzimtenē.

Par 11.u klases jauno talantu panākumiem ir gandarīta latviešu valodas un literatūras skolotāja Gunita Draveniece. Šogad jau otro reizi kāds G.Dravenieces skolēns augstu novērtēts literāro darbu konkursā. 8.u1 klases skolēna pasaka tiks ievietota Jelgavas skolēnu radošo darbu gadagrāmatā.

Apbalvošana notiks 14.jūnijā Valsts prezidenta Rīgas pilī. Iepriekšējā reizē, kad Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12.m klases skolniece guva panākumus, balvas pasniedza Prezidents Raimonds Vējonis un laipni fotografējās ar konkursa uzvarētājiem, viņu vecākiem un skolotājiem. Ceram arī šogad sarokoties ar tagadējo Prezidentu Levita kungu.