search

Faktu mednieki

Autors: Marita Asarīte

14. Oktobris, 2016

Faktu mednieki
Foto: www.lr1.lsm.lv

Līdz 31. oktobrim notiek pieteikšanās Latvijas simtgades spēlei „Faktu Mednieki”. Pieteikties var Latvijas Radio 1 mājaslapā, aizpildot anketu.

Spēles mērķis ir, tuvojoties Latvijas simtgadei, noskaidrot, kurā Latvijas novadā – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē vai Latgalē – ir zinošākie vidusskolēni. Spēlē būs ietverti jautājumi par Latvijas vēsturi, kultūru, dabu, zinātni, ģeogrāfiju un sportu. Viena spēle izskanēs četrās mēneša svētdienās, un katrā spēlē 4 jaunieši ne tikai cīnīsies par uzvaru, bet arī krās punktus savam novadam. Spēles fināls, kurā uzzināsim, kurš novads ieguvis visvairāk punktu, notiks Latvijas 100. dzimšanas dienā – 2018. gada 18. novembrī.

Spēli „Faktu mednieki” vadīs Latvijas Radio režisore Diāna Bērza un Pumpuru vidusskolas 12. klases skolnieks Kristers Bērzs. Jautājumi būs no Latvijas Faktu spēles, no radioenciklopēdijas „Kāpēc,Tāpēc”, kā arī pašu vidusskolēnu pieteikšanās anketās iesūtītie jautājumi.

Līdz Latvijas simtgadei tiks izspēlētas 16 spēles un katrā no tām piedalīsies četri vidusskolēni - pa vienam no katra novada – Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Latgales. Dalībniekus izraudzīsies Latvijas Radio pārstāvju žūrija. Tādēļ aicinu pieteikties arī Jūsu skolas gudros prātus!


Plašāka informācija un arī pieteikšanās anketa šeit:

http://lr1.lsm.lv/lv/lr1/raidijumi/faktu-mednieki/