search

Eiropas kluba aktivitātes 1. semestrī

Autors: Elīna Smetaņina

16. Decembris, 2016

Eiropas kluba aktivitātes 1. semestrī

1.semestris ir palidojis vēja spārniem, kurā Eiropas klubs “29.kabinets” ir aktīvi darbojies.

1.decembrī viesojāmies Ādažu vidusskolā, kur notika Eiropas klubu V konference “Veido līderi sevī!”.

Konferences sākumā apspriedām un mēģinājām izprast dažādas tēmas, par kurām runājam ik dienu. Agnese Lāce pastāstīja par patvērumu un migrāciju Eiropas Savienībā, kā migrācija ietekmē mūs, kāda ir Eiropas Savienības nostāja, kā mainās politika. Eduards Gaušis mudināja iesaistīties Latvijas jaunatnes organizācijās uzsverot, cik ļoti būtiska ir valsts jaunatnes politika, savukārt Dominiks Jarmakovičs aicināja nebaidīties uzdrīkstēties un darīt, jo tikai darot mēs spējam attīstīt paši sevi un radīt daudz vairāk.

Konferences otrajā daļā apspriedām ERASMUS + programmas un Eiropas klubu jautājumus. Kintija Bulava pastāstīja par ERASMUS + programmas izaugsmi un mūsu, jauniešu, iespējām tuvākajos gados, bet Inta Dimzule iepazīstināja ar kluba “Māja” darbību. Lekciju noslēgumā bija ļoti interesanti klausīties Majas Selanes, Polijas Šūmana fonda pārstāves, stāstījumu par Eiropas klubiem Polijā. Ļoti aizraujoši, ka arī Polijā darbojas šādi klubi, kas jauniešiem dod iespēju izzināt Eiropas Savienību!

Diena bija diezgan gara, tomēr ļoti vērtīga – uzzinājām, kā var iesaistītes Eiropas klubā “Māja”, ERASMUS + programmā, kāpēc jāattīsta līderības prasmes, kas ietekmē migrāciju un Latvijas jaunatnes politiku. Protams, smēlāmies idejas, dalījāmies ar personīgo pieredzi un veidojām sakarus ar citiem Eiropas klubiem.

13.decembrī piedāvājām iespēju ikvienam skolēnam iesaistīties sarunās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes ERASMUS programmas studentiem no dažādām pasaules valstīm – Hosē no Spānijas, Anniju no ASV, Lūciju un Martinu no Čehijas. Interesantajās sarunās uzzinājām, ko jaunieši domā par Latvijas valsti un tās izglītības sistēmu. Bija jauki dzirdēt, ka studenti ir apmierināti ar studijām Latvijā.