search

Biznesa guru 2017

Autors: http://jelgavasvestnesis.lv

6. Aprīlis, 2017

Biznesa guru 2017
Foto: Agnese Blūmane

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12.m klases skolēnu komanda «Zelts» izcīnījusi pirmo vietu biznesa simulācijas spēlē «Bizness 24h», iegūstot gan titulu «Biznesa guru 2017», gan ievērojamu naudas balvu – 1500 eiro studijām Banku augstskolā un 500 eiro biznesa attīstībai.

Komandā piedalījās Reinis Nikuļcevs, Rimants Šveicars, Aksels Zingulis un Agnese Blūmane. Jaunieši atzīst, ka spēles fināla uzdevums bijis īsts izaicinājums. Divdesmit komandām bija pāris nedēļu laikā jāsagatavojas divu dienu tirdziņam Rīgas tirdzniecības centrā «Spice», kur veikala apmeklētājiem jāpiedāvā viens pārtikas un viens nepārtikas produkts. Komanda izvēlējās pārdot saldās rīsu galetes «Gallicee» un švammītes balto zoļu tīrīšanai «Zolīte». Lai gan pārdošana noritēja veiksmīgi, pēc peļņas un apgrozījuma rādītājiem komanda bija tikai 4. vietā.

Izšķirošā fināla kārta bija biznesa stāsta prezentācija žūrijai. «Prezentācijā bijām izcili, mums izdevās piecu minūšu laikā pārliecināt žūriju, ka mūsu produkts ir veiksmīgākais un mūsu idejai ir lielākais nākotnes potenciāls. Lieti noderēja skolā iegūtās prezentēšanas prasmes,» secina R.Nikuļcevs. Jaunieši atklāj, ka jau pēc eksāmeniem plāno izmēģināt savu jaunradīto produktu dzīvotspēju dažādos tirdziņos un, iespējams, izveidot kopīgu uzņēmumu.

Jāpiebilst, ka biznesa simulācijas spēles «Bizness 24h», ko rīko Banku augstskola, ceturtdaļfinālā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku, taču tikai 50 labākās komandas iekļuva pusfinālā.