search

Ceļazīme uz ''Enkurs 2017'' finālu

Autors: Batkovskis Edgars

11. Aprīlis, 2017

Ceļazīme uz ''Enkurs 2017'' finālu

1. aprīlī Rīgas brīvostas teritorijā norisinājās konkursa ''Enkurs 2017'' otrā atlases kārta. Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda parādīja labu sniegumu un ierindojās 2. vietā, tādejādi izcīnot ceļazīmi uz finālu 22. aprīlī, kurā sacentīsies valsts spēcīgākās komandas.

Konkursa laikā komandām bija jāveic vairāki praktiski uzdevumi, tie pārbaudīja gan fizisko sagatavotību, gan zināšanas. Komandas veica glābšanas darbus piedaloties Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta sagatavotā improvizētā glābšanas operācijā. Komandas dalībnieki pieņēma zvanu par notikušo nelaimi, deva norādes kā rīkoties, kā arī atrada un izglāba ''cietušo''. Dalībnieki rādija savas prasmes un airēja ar glābšanas plostu. Komandām pēc apraksta vajadzēja sameklēt un atpazīt dažādas kuģa detaļas un aprīkojumu. Skolēni parādīja savas zināšanas par pirmās palīdzības veikšanu trijās situācijās - kad smok, kad ir norauta rokas plauksta un, kad cilvēks guļ bezsamaņā un neelpo. Sacensības noslēdzās ar virves vilkšanu, kur mūsu skolas komanda ieņēma otro vietu, paliekot aiz uzvarētāja - Rēzeknes 5. Vidusskolas komandas.

Mūsu skolu pārstāvēja Edgars Batkovskis 12.m, Kristaps Gailis 10.d, Nils Grīnbergs 12.b, Jānis Timbors 11.a, Markuss Vinters 11.a, Andrians Alenčiks 11.a, Ritvars Redko 10.m, Armands Židkovs 10.m, Mārtiņš Birziņš 10.d, Roberts Levics 10.d un Endijs  10.d.

Kā jau tika minēts, fināls norisināsies 22. aprīlī. Veiksmi un izturību mūsu stiprajai komandai!