search

Jelgavas Valsts ģimnāzijas fiziķiem 3. vieta

Autors: Jelgavas Valsts ģimnāzija

8. Maijs, 2017

Jelgavas Valsts ģimnāzijas fiziķiem 3. vieta

Erudīcijas konkursā «Fizmix Eksperiments» Zemgales reģiona finālā 3. vietu izcīnīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «Polārzvaigzne», bet par uzvarētājiem kļuva Viesītes vidusskolas skolēni.

«Līdzīgi kā sporta sacensībās, arī fizikas konkursa finālā, visu izšķir ne tikai rūpīga sagatavošanās un pārliecība par spējām, bet arī veiksme. Šogad komandām pašām vajadzēja pieņemt lēmumu, kā nopelnīt punktus, jo dalībniekiem pašiem vajadzēja izvēlēties, kurus uzdevumus risināt un kurus nē, zinot tikai to tematus un pāris atslēgvārdus. Kopumā komandas veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem un, neskatoties uz iegūto punktu skaitu, visi dalībnieki, kuri kvalificējušies finālam, ir uzvarētāji,» stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Roberts Eglītis.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. «Fizmix Eksperiments» uzdevumi tapuši sadarbībā ar «Elektrum» Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu «Lielvārds», Latvijas Universitātes «Jauno Fiziķu skolu» un Rīgas Tehnisko universitāti.

Skolas komandā piedalījās:

  • Kristīne Polija 9.A
  • Agate Balode 9.A
  • Liāna Gavene 9.A
  • Miks Kristers Krūmiņš 9.A
  • Gatis Ieviņš 9.C
  • Skolotāja Baiba Daģe