search

Valsts ģimnāzijas skolniece – vēsturiska notikuma lieciniece

Autors: jelgavasvestnesis.lv

21. Novembris, 2018

Valsts ģimnāzijas skolniece – vēsturiska notikuma lieciniece

«Nevaru vārdos aprakstīt to aizkustinājumu un reizē lepnumu par to, ka es biju viena no tiem tikai vairāk nekā desmit jauniešiem, kuri 18. novembrī varēja piedalīties Latvijas proklamēšanas simtajai gadadienai veltītajā svinīgajā Saeimas sēdē Latvijas Nacionālajā teātrī. Vietā, kur pirms 100 gadiem tika dibināta mūsu valsts,» saka Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12.m klases skolniece Elīna Smetaņina.

Viņa ir viena no 15 jauniešiem, kuri saņēma Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces ielūgumu 18. novembrī pulksten 11 piedalīties svinīgajā parlamenta sēdē, kas notika Latvijas Nacionālajā teātrī. Saeimā informē, ka uz svinīgo sēdi kopā tika uzaicināti ap 700 cilvēku, tostarp aktīvākie Jauniešu Saeimas prezidija dalībnieki. Elīna ir viena no tiem, jo sevi kā aktīvu, zinošu un darbīgu jaunieti apliecināja 7. Jauniešu Saeimas sasaukumā iepriekšējā mācību gadā.

«Esmu ļoti lepna, ka man bija tā iespēja būt klāt un piedalīties šajā svinīgajā sēdē kopā ar Saeimas deputātiem, Valsts prezidentu, ministriem, diplomātiem, sabiedrībā cienītiem cilvēkiem. Tikai aizejot uz pasākumu, sapratu, ka Latvijas 100. dzimšanas dienā esmu saņēmusi unikālu dāvanu – sēdē piedalījās pavisam neliels skaits Latvijas skolēnu, un es biju viena no viņiem,» atzīst Elīna, uzsverot, ka jutusies ļoti pacilāta un vēlāk intervijā «Latvijas radio» korespondentam jauniešiem Latvijas dzimšanas dienā novēlējusi apzināties Latvijas vērtības, brīvības nozīmi un saprast to, ka viņiem šodien tiek dotas ļoti daudz iespējas, svarīgi ir tikai spēt tās saskatīt un izmantot. «Šodienas jauniešu problēma ir neprasme atrast iespēju, lai gan tādu mums visapkārt ir ļoti daudz,» spriež Elīna.