search

Skolotāja Liene Krieviņa – 25 Latvijas labāko pedagogu vidū

Autors: jelgavasvestnesis.lv, Jelgavas Valsts ģimnāzija

22. Februāris, 2019

Skolotāja Liene Krieviņa – 25 Latvijas labāko pedagogu vidū

Izceļot bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājus, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas mācību stundas, motivē skolēnus mācīties un palīdz viņiem sasniegt labākos rezultātus, kā arī mērķtiecīgi profesionāli pilnveidojas, jau 8. gadu pasniegtas «Ekselences balvas».

Balvas laureāti šogad ir Siguldas Valsts ģimnāzijas, Zemgales vidusskolas, Mārupes vidusskolas un Rīgas Hanzas vidusskolas pedagogi, bet 25 konkursa finālistu vidū bija arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Liene Krieviņa – viņai tāpat kā pārējiem finālistiem pasniegta «Iedvesmas balva».

Šogad kopumā «Ekselences balvai» saņemti 300 pieteikumi, kuros skolēni, viņu vecāki, skolu vadība izvirzīja 200 Latvijas pedagogus, norāda Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra pārstāvis Miks Dzenis. Konkursa finālam tika izvirzīti pieci visaugstāk novērtētie katra priekšmeta skolotāji – kopumā 25 pedagogi, kuriem bija jāvada 20 minūtes gara mācību stunda nepazīstamiem skolēniem, jāanalizē dažādas mācību situācijas un citu pedagogu sniegums.

«Mums bija jāvada mācību stunda Rīgas Teikas vidusskolas 7. klases skolēniem, 20 minūšu laikā izskaidrojot viņiem tēmu «Simetrija». Lielākais izaicinājums, manuprāt, bija sagatavošanās darbs – pamatojoties uz doto sasniedzamo rezultātu, izstrādāt stundas plānu, nonākt pie labākā varianta. Domāju, ka dotais laiks bija pietiekams, lai teorētiski izskaidrotu tēmu, bet, lai tajā iedziļinātos, nepieciešama garāka mācību stunda,» vērtē Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotāja L.Krieviņa. Viņa atklāj, ka kontaktu ar skolēniem izdevies izveidot pirmajās minūtēs, jo skolēni bija ļoti atvērti, radoši, iesaistījās mācību stundā un nekautrējās. «Šis ir mans ceturtais mācību gads Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Mana pieeja, mācot matemātiku, ir akcentēt prasmes, kas noderēs dzīvē. Piemēram, prasme skaidrot, plānot, spriest un izvērtēt. Uzskatu, ka mana stiprā puse ir kolēģi – bez viņu atbalsta es šo četru gadu gaitā nevarētu tā profesionāli izaugt. Šī sadarbība ir ne vien matemātikas skolotāju vidū, bet tāpat, plānojot mācību stundas, sadarbojos, piemēram, ar bioloģijas skolotāju,» norāda L.Krieviņa.

«Liene Krieviņa ir mūsdienīga, profesionāla skolotāja, kura mīl skolēnus un savu darbu. Viņa ir inovatīva, meklē labākos risinājumus ikvienai situācijai un izrāda iniciatīvu. Skolotāja piedalās arī jaunā satura veidošanā, aprobē materiālus, vada tālākizglītības kursus, meklē jaunas pieejas, reflektē par savu darbu un palīdz citiem kolēģiem,» «Ekselences balvai» izvirzīto pedagoģi raksturo Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece. Viņa papildina, ka L.Krieviņa katrai mācību stundai izvirza sasniedzamo mērķi un to kopā ar skolēniem sasniedz – šo kvalitāti novērtējusi arī «Ekselences balvas» žūrija. «Eksperti uzsvēra to, ka Liene Krieviņa jau no pirmās minūtes izveidoja kontaktu ar nepazīstamiem skolēniem un spēja viņiem izvirzīt sasniedzamo mērķi,» tā Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore. Jāpiebilst, ka šogad vairāk nekā puse no visiem «Ekselences balvai» izvirzītajiem pretendentiem bija matemātikas skolotāji.

 Foto: no Jelgavas Valsts ģimnāzijas arhīva (L.Krieviņa – otrā no labās)

 Oriģinālrakstu pilnā apmērā var lasīt jelgavasvestnesis.lv