search

IKT konkurss jauniešiem„Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019”

Autors: Marija Nelsone

22. Marts, 2019

IKT konkurss jauniešiem„Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019”

Gaidot „Digitālo nedēļu”, kas šogad Latvijā un visā Eiropā norisināsies no 24. līdz 29.martam, LIKTA sadarbībā ar Microsoft Latvia un Latvijas IT klasteri izsludina Latvijas skolēniem konkursu „Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019”.

Konkursa mērķis: Attīstīt jauniešos prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes digitālajām profesijām un iepazīstināt skolēnus ar dažādām digitālās karjeras un darbu iespējām, veicinot izprati par digitālās jomas nozīmīgumu nākotnes profesijās.

Konkursā tiek aicināti piedalīties Latvijas pamatskolu un vidusskolu skolēni vecumā no 12 līdz 19 gadiem, iesniedzot savus redzējumus par digitālajām nākotnes profesijām. Skolēniem tiek piedāvāti 10 dažādi iespējamie karjeras attīstības virzieni, no kuriem skolēniem jāizvēlas sev atbilstošākais un jāizstrādā īss profesijas apraksts, jāizveido un jāiesniedz digitālā formātā izstrādāts redzējums par šīs profesijas pienākumiem, nepieciešamajām īpašībām un prasmēm, kā arī ikdienas darbu (darbus var iesniegt uzfilmējot video, izveidojot infografiku, izstrādājot attēlu kolāžu, animāciju, mājas lapu vai izmantojot kādu citu no digitālajiem rīkiem). Skolēniem jāizvēlas kāda no 10 tagadnes un nākotnes digitālajām profesijām:

Mašīnmācīšanās inženieris
Robotu treneris
Virtuālās realitātes veidotājs
Mākslīgā intelekta attīstītājs
3D inženieris
5G lielceļu pārvaldnieks
Influenceris
Mākoņu arhitekts
Datu detektīvs
Gudro māju dizaineris
Konkursa darbus vērtēs žūrija, kurā ir pārstāvji no LIKTA, Microsoft Latvia, IKT nozares uzņēmumiem, VARAM, kā arī izglītības iestāžu un nevalstisko organizāciju eksperti.

Konkursa darbi ir jāiesniedz līdz 15.maijam. Pieteikumu formu konkursam jāaizpilda elektroniski saitē – https://ej.uz/konkurss2019.

Sīkākā informācija : http://eprasmes.lv/ikt-konkurss-jauniesiemdigitalas-prasmes-nakotnes-darbam-2019