search

Ziemeļvalstu dienas Jelgavā

Autors: Inga Puriņa

17. Septembris, 2019

Ziemeļvalstu dienas Jelgavā

Ik rudeni Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā organizē Ziemeļvalstu dienas kādā no Latvijas reģioniem. Šī gada septembrī un oktobrī Ziemeļvalstu dienas notiks Jelgavā, lai veidotu ciešāku sadarbību ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, stiprinātu reģionālo sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem.

3.oktobrī Ziemeļvalstu dienu ietvaros, Jelgavā ieradīsies Ziemeļvalstu delegācija, kuras sastāvā būs Dānijas vēstnieks Flemings Stenders, Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors, Somijas vēstniece Rīta Korpivāra, Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, lai tiktos ar Jelgavas pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu. Pēc šīs tikšanās Ziemeļvalstu delegācija dosies iepazīt Jelgavas pilsētu, mēra vadītā ekskursijā.

Pēcpusdienā Ziemeļvalstu delegācija apmeklēs Jelgavas Valsts ģimnāziju, lai tiktos ar skolēniem un pārrunātu dažādus aktuālus sociāli politiskus jautājumus. Skolēni nedēļas garumā būs skatījušies dažādas Ziemeļvalstu filmas, kas būs pamats diskusijām.

Zviedrijas vēstniecība 3.oktobrī plkst.16:00 Jelgavas Mākslas skolā aicinās uz darbnīcu “Aci pret aci ar klimatu”. Darbnīcu vadīs māksliniece Diāna Dimza Dimme.

Jau no septembra dažādās Jelgavas vietās būs apskatāmas izstādes par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem: izstāde “Biosfēras modeļi” būs skatāma Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātē, izstāde “Aci pret aci ar klimatu” būs izstādīta Jelgavas Mākslas skolā. Jelgavnieki varēs redzēt arī vairākas fotoizstādes – Dāvida Holmerta izstādi “Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945” Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, bet izstādi “Tētis Zviedrijā. Tētis Latvijā ”-  Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā. Sandras Eglītes fotogrāfiju izstāde “Svalbard. Pusnakts saules zeme” būs apskatāma Latvijas Lauksaimniecības universitātes Fundamentālajā bibliotēkā, un saistībā ar šo izstādi, Norvēģijas vēstniecība rīkos radošo konkursu.

Divas izstādes - “Kopenhāgenas risinājumi” un “Mūsdienu plakāti no Somijas - nākotnes vērtības” būs apskatāmas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, bet Jelgavas pilsētas bibliotēkā būs izstādītas 2 izstādes no Somijas – “Somijas animācijai - 100” un “Muminu ģimene no Somijas”. Izstāde par riteņbraukšanu Dānijā “Labā pilsēta” būs redzama Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Bet 3.oktobrī plkst. 17:00  aicinām uz Ziemeļvalstu arhitektūras izstāžu “Ziemeļu ID” un “Ziemeļu pilsētas kvartāls” atklāšanu.

Ziemeļvalstu dienu Jelgavā programmā ir iekļauti arī 3 semināri. 2.oktobrī UNESCO LNK sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē reģionālo semināru “Bibliotēku un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs paši veidojam šo pasauli”, kas notiks Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

3.oktobrī no plkst. 15:00 līdz 17:00 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notiks seminārs par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmām, un paralēli  Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavas pilī notiks seminārs “Biomasa. Enerģētika. Transports”.

3.oktobra vakara izskaņā plkst.18:00 Sv. Annas baznīcā aicinām uz Dānijas koncertu apvienības kora koncertu, diriģenta Stēna Lindholma (Steen Lindholm) vadībā. Programmā izskanēs dāņu, norvēģu, zviedru, islandiešu un pasaules kora mūzika. Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Lai Jelgavas iedzīvotājiem būtu iespēja izvēlēties sev tīkamākos pasākumus, informācija par Ziemeļvalstu dienām Jelgavā ir pieejama Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā mājas lapā www.norden.lv un Jelgavas mājaslapā www.jelgava.lv.

Ziemeļvalstu dienas Jelgavā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību un citiem partneriem.

Iepriekšējos gados Ziemeļvalstu dienas ir notikušas Daugavpilī, Liepājā un Valmierā.

Informāciju sagatavoja:

Inga Puriņa

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komunikācijas padomniece

Mob +371 26651841 

inga@norden.lv