search

Programma "Latvijas skolas soma"

Programma "Latvijas skolas soma"

 

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

"Latvijas skolas soma" veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību

 

2021./2022.mācību gada 1. semestra pasākumi:

 

11. klasēm- izzinoša ekskursija kulturoloģijas stundā "Jelgavas arhitektūra un kultūras pieminekļi".

No skolēnu atsauksmēm:"Patika tas, ka bija dota iespēja uzzināt kaut ko par savu pilsētu." "Uzzināju par Jelgavu tādus faktus, kādus vēl līdz šim nebiju zinājusi.""Tā bija laba iespēja tā vietā, lai mācītos no grāmatas, pašiem izstaigāt un izzināt."

 

12. klašu skolēniem -literatūras stundā digitāla izrāde "Irānas konference".

No skolēnu atsauksmēm: "Es ļoti novērtēju iespēju redzēt izrādi attālināto mācību laikā no mājām, jo tā bija pilnīgi neierastā formātā." "Ir labi, ka Skolas soma dod iespēju skatīties teātri laikā, kad uz to aizbraukt nevaram." "Tā ir pavisam cita literatūras mācīšanās, tas ir daudz interesantāk, ka varam visi kopā noskatīties izrādi, par kuru pēc tam pārrunājam."

 

7. klašu skolēniem-drāmas stundā Liepājas teātra izrāde "Kā top teātris".

No skolēnu atsauksmēm: "Uzzināju, ka teātrī strādā tik daudz dažādu profesiju pārstāvji." "Vērtīgākais priekš manis bija tas, ka es vienmēr gribēju zināt, kā ir būt par aktieri, un tagad man bija iespēja to noskaidrot." "Pēc izrādes noskatīšanās sapratu, ka teātra izrādes tapšanas procesā tiek ieguldīti daudz vairāk resursi, it īpaši laiks, nekā izrādē, kuru redz skatītāji."

 

7.-12. klasēm-digitālā koncertlekcija "Mana Lāčplēša diena."

No skolēnu atsauksmēm:" Manuprāt, koncerts bij ļoti interesants un mūzika ļoti labi iederējās šajā koncertā. Un koncerts man iemācija vairāk par latviešu mūziku, un vēsturi. Šo koncertu ar mani skatījās mamma, un viņai tas šķita pavisam skaists." "Skatījāmies visa ģimene. Bija ļoti interesanti un vienā koncertā tika apvienots viss, kas katram latvietim ir jāzin par savu valsti. Ļoti labi!" "Šī noteikti bija man mīļākā stunda no attālinātajām mācībām, jo viss sāk palikt drūms gan laukā, gan skolā, bet šis koncerts bija ļoti pozitīvs."

8.-9. klasēm-digitālā koncertlekcija "Ziemassvētki Latvijā un pasaulē".

No skollēnu atsauksmēm: "Uzzināju, ka daudzas dziesmas, ko dziedam mēs, ir arī citās tautās. Viss bija tik interesanti pasniegts". "Koncertu skatījāmies visa ģimene kopā. Tā bija laba Ziemassvētku dāvana mums visiem."