search

Skolu reitingā pēc eksāmenu rezultātiem augstākā vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzijai

Autors: jelgavasvestnesis.lv

23. Novembris, 2015

Skolu reitingā pēc eksāmenu rezultātiem augstākā vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzijai
Foto: Mārtiņš Beitāns

Publicēts «Draudzīgā aicinājuma» fonda Skolu reitings 2015, kurā augstāko rezultātu no mūsu pilsētas skolām, izvērtējot pērnā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātus, ieguvusi Jelgavas Valsts ģimnāzija. Ģimnāziju konkurencē Valsts ģimnāzija ieņem 13. vietu ar vidējo atzīmi 6,65 balles. Reitingā iekļuvusi arī Spīdolas ģimnāzija, 4., 5., 6. vidusskola, Tehnoloģiju vidusskola, Mūzikas vidusskola, kā arī Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskola.

«Draudzīgā aicinājuma» Skolu reitingā vērā tiek ņemti skolēnu gūtie rezultāti centralizētajos eksāmenos. Atsevišķi tiek vērtēts katrs mācību priekšmets un skolas visu eksāmenu rezultāti kopumā. Reitingā tiek vērtēti šādi mācību priekšmeti: latviešu valoda, matemātika, angļu valoda, dabas zinātnes (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsture.

Augstākais rezultāts šogad no Jelgavas skolām ir tieši Valsts ģimnāzijai, kura ģimnāziju grupā ierindojusies 13. vietā. Spīdolas ģimnāzija ieņem 29. vietu. Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece atzīst, ka vienmēr var labāk. «Kopumā rezultāti ir labi. Prieks, ka matemātikas eksāmenā rezultāti salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir uzlabojušies, angļu valodā tie saglabājušies iepriekšējā līmenī, bet analizējami ir rezultāti latviešu valodas eksāmenā,» atzīts direktore, priecājoties par tiem absolventiem, kuri eksāmenos saņēmuši 95 un 90 procentu vērtējumu, un Jelgavas Valsts ģimnāzijā tādu ir diezgan daudz. «Ne visi skolēni var būt izcilnieki, taču mēs turpināt strādāt un virzīties uz augšu, lai nākamgad rezultāts būtu labāks,» atzīst I.Bandeniece.

Pilsētu skolu grupā augstāko vietu no mūsu izglītības iestādēm ieņem Jelgavas 5. vidusskola – 66. vieta, 4. vidusskolai ir 82. vieta, Tehnoloģiju vidusskolai – 89. vieta, Jelgavas 6. vidusskolai – 140. vieta.

Jelgavas skolas reitingā iekļuvušas arī specializēto skolu grupā – Mūzikas vidusskolai ir 17. vieta, Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolai – 36. vieta.

Ar pilnu Skolu reitingu un tā rezultātiem priekšmetos var iepazīties ŠEIT .