search

Velosipēdu un elektroskrejriteņu lietošana

Autors: Jelgavas Valsts ģimnāzija

24. Aprīlis, 2024

Velosipēdu un elektroskrejriteņu lietošana

Policija aicina vecākus atbildīgāk izturēties pret bērnu drošību un aicina ģimenēs pārrunāt satiksmes noteikumus un obligātos nosacījumus, kas jāievēro, piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu vai elektroskrejriteni.

Policija atgādina: patstāvīgi braukt ar velosipēdu drīkst bērns no 10 gadiem, ja ir velosipēda vadīšanas tiesības, aizsargķivere līdz 16 gadiem – obligāta.

Ceļu satiksmes noteikumi un Ceļu satiksmes likums paredz:

  • ar velosipēdu patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē drīkst bērns no 10 gadiem, ja tam ir likumā noteiktā kārtībā iegūtas velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības;
  • bērniem līdz 16 (ieskaitot) gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei;
  • ar elektroskrejriteni ceļu satiksmē drīkst piedalīties bērns no 14 gadu vecuma, ja tam ir likumā noteiktā kārtībā iegūtas velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības;
  • elektroskrejriteņa vadītājam vecumā no 14 līdz 17 (ieskaitot) gadiem galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei;
  • gan velosipēda, gan elektroskrejriteņa vadītājam aizliegts vest pasažierus.

Tāpat policija atgādina: Ceļu satiksmes likuma 68. pants nosaka, ka par velosipēdu vai elektroskrejriteņu vadītājiem noteikto prasību pārkāpšanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 70 eiro.

Jelgavas pašvaldības policija, sadarbojoties ar Valsts policiju, arī turpmāk rīkos reidus, lai pievērstu pastiprinātu uzmanību velosipēdu un elektroskrejriteņu lietotājiem.