search

«Uzņēmējam ir privilēģija iekulties lielās ziepēs»

Autors: jelgavasvestnesis.lv

4. Marts, 2016

«Uzņēmējam ir privilēģija iekulties lielās ziepēs»
Foto: Jelgavas Valsts ģimnāzija

«Uzņēmējs ir cilvēks, kurš izdomā, ko darīt, un panāk, lai citi to izdara,» tā stāstu par sevi un saviem uzņēmumiem Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēniem iesāka šīs skolas absolvents uzņēmējs Roberts Dlohi.

Kopā ar Robertu šonedēļ Jelgavas Valsts ģimnāzijā viesojās viņa biznesa partneris un arī šīs skolas absolvents Māris Avotiņš. R.Dlohi pieder iekārtu ražošanas rūpnīcā, M.Avotiņam – koka māju būvkompānija, bet abu kopīgais bērns ir masīvkoka paneļu ražotne Jelgavā. Pie idejas par kopīgu biznesu vīri nonākuši apmēram pirms gadiem četriem Jelgavas pils ballē sarunājoties, kamēr abu bērni fotografējās. «Uz mūsu gadījumu un uzņēmējdarbību vispār var attiecināt maestro Raimonda Paula teicienu: ja gribi kaut ko izdarīt, kaut kas ir jādara,» tā R.Dlohi. Rūpnīcas izveide viņiem izmaksāja apmēram desmit miljonus eiro, un jau pagājušā gada jūnijā tika aizvesta pirmā māja uz Amsterdamu, vēlāk – vēl viena māja uz Somiju un drīzumā uz Somiju dosies vēl divas mājas.

Uzņēmēji uzskata, ka nav tādu zināšanu, kas nenoderētu uzņēmējdarbībā, tāpēc viss, kas tiek mācīts skolā, augstskolās, citur, jāņem pretī. «Ja students saka, ka augstskolā viņam neko neiemāca, tad man gribas atbildēt, ka viņš ir muļķis, ja pasniedzēju stāstītā četru piecu gadu laikā nav paņēmis neko sev,» nesaudzīgs uzskatos ir M.Avotiņš, pēc profesijas būvnieks, mācījies LLU. Roberts turpina: «Ja tu kaut ko neredzi, nenozīmē, ka tas neeksistē.» Arī viņi, veidojot masīvkoka paneļu rūpnīcu, nezināja, ka pašiem paneļi būs klientiem arī jāpiegādā un mājas jāsamontē.

Pilnu rakstu var lasīt jelgavasvestnesis.lv