search

Sagatavoti 16 jaunie Latvijas līderi

Autors: jal.lv

19. Septembris, 2016

Sagatavoti 16 jaunie Latvijas līderi
Foto: jal.lv

7. septembrī Baltic Beach Hotel telpās, Jūrmalā, norisinājās svinīgs Junior Achievement Latvija Līderu programmas noslēgums, kurā kā programmas absolventi sveikti 16 jaunieši no visas Latvijas. Līderu programmā jau otro gadu piedalās īpaši atlasīti talantīgi jaunieši, kuri gada laikā pilnveido savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem — sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā Dana Reizniece-Ozola, Juris Gulbis, Irīna Pīgozne, Ģirts Rungainis un citi.

“Mēs, JA Latvija, augstu vērtējam izcilību un esam pārliecināti — lai to sasniegtu, ir ne tikai jāiegūst zināšanas skolas solā, bet arī jāmācās no labākajiem, kas jau tagad ir pierādījuši savu prasmi vadīt un iedvesmot. Tieši tādēļ Līderu programma piedāvā jauniešiem mācīties no īstiem politikas, uzņēmējdarbības un citu nozaru lielmeistariem. Ceru, ka ar laiku skolnieki pāraugs savus skolotājus un spēs pierādīt sevi gan valsts, gan pasaules līmenī,” uzsver Jānis Krievāns, JA Latvija valdes priekšsēdētājs.

Šogad Līderu programmu absolvējuši 16 jaunieši gan no Rīgas, gan Latvijas reģioniem: Laura Timko no Aizkraukles novada ģimnāzijas, Paula Ābele no Ādažu brīvās Valdorfa skolas, Kārlis Vagalis no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Ervīns Stradiņš no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Jānis Grūtups no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Reinis Nikuļcevs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Una Arbidāne no Limbažu 3. vidusskolas, Veronika Lisovska no PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, Gints Kapteinis no Pļaviņu novada ģimnāzijas, Diāna Heislere no Rīgas 64. vidusskolas, Daniela Gods-Romanovska no Rīgas Franču liceja, Kaspars Grabovskis un Kristaps Arkliņš no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Roberta Marta Jansone no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Elīna Zelča no Valmieras tehnikuma un Georgs Siders no Ventspils 4. vidusskolas.

“Jūs pat nespējat iedomāties, cik brīnišķīgas lietas notiek, ja tu pasper solīti tur, kur nekad neesi bijis, bet vienmēr esi sapņojis būt, un tur, kur tu saproti, ka visas durvis ir vaļā vērtas,” savu pieredzi atklāj viena no Līderu programmas absolventēm Limbažu 3. vidusskolas skolniece Una Arbidāne.

Šajā mācību gadā JA LATVIJA Līderu programmas ietvaros jaunieši pilnveidoja savas zināšanas un prasmes dažādos pasākumos — smēlās iedvesmu sarunā ar režisoru un uzņēmēju Andreju Žagaru, apguva prasmes komunikācijā ar medijiem, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu un sarunu kultūru. Tāpat programmas laikā katrs no jauniešiem sadarbojās ar vienu no mentoriem, kas visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja nonākt soli tuvāk sava sapņu projekta realizācijai. Mentoru lomā šogad iejutās:

 • Dana Reizniece-Ozola, Latvijas finanšu ministre
 • Ilze Viņķele, Saeimas deputāte
 • Guntars Kokorevičs, uzņēmējs, JA LATVIJA un LDDK padomes loceklis
 • Mārtiņš Bičevskis, Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents
 • Aigars Rostovskis, uzņēmējs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents
 • Aiva Vīksna, biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja, SIA O Yachts partnere
 • Irīna Pīgozne, finansiste, mecenāte, sabiedriskā darbiniece
 • Baiba Rubesa, uzņēmēja un RB Rail izpilddirektore
 • Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā
 • Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs
 • Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs
 • Edgars Kots, SIA Izdevniecība Dienas mediji valdes priekšsēdētājs
 • Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors
 • Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris, SIA Prudentia dibinātājs
 • Edgars Skulte, DDB Latvia valdes priekšsēdētājs
 • Grēta Gorjučko, raidījuma vadītāja Lattelecom televīzijā 360TV

Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību JA LATVIJA vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz reālu ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

JA LATVIJA Līderu programma tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas Koučinga skolu, Nordea Latvija un uzņēmumu Clean R.

Nākamā gada JA LATVIJA Līderu programmas uzņemšana sāksies 2016. gada 26. septembrī.