search

Piedalies sociālajās akcijās un esi harmonijā ar prātu, dabu un ķermeni!

Autors: LLU

19. Septembris, 2016

Piedalies sociālajās akcijās un esi harmonijā ar prātu, dabu un ķermeni!
Foto: www.pexels.com

No 21. – 23. septembrim pasaulē un Latvijā tiek atzīmētas dažādas starptautiski svinamās dienas, kuru ietvaros īpašos pasākumos aicināti piedalīties LLU studenti un darbinieki. LLU vienojošais moto šajās dienās ir “Harmonijā ar prātu, dabu un ķermeni”.

21. septembrī ir Starptautiskā miera diena, kad planētas iedzīvotāji aicināti domāt par miera nozīmi un pašiem kalpot kā miera nesējiem savstarpējās attiecībās ar citiem. Ja var ticēt Didro atziņai, ka cilvēks pārstāj domāt, ja pārtrauc lasīt, tad tieši grāmata ir iespēja būt domājošiem un saprotošiem.

Līdz ar to šajā dienā LLU aicina būt harmonijā ar prātu un lasīt grāmatas – tās, kas palīdz domāt, izprast pasauli vai atpūtināt prātu no ikdienas darbiem. 21. septembrī visi aicināti piedalīties akcijā un pusdienlaikā no plkst. 12.00 – 13.00 atrast laiku mīļākās grāmatas lasīšanai kolēģu, studiju biedru vai draugu vidū. Jelgavas pils iemītnieki labvēlīgu laikapstākļu gadījumā aicināti lasīt grāmatas pils pagalmā. Savukārt citu fakultāšu pārstāvji var atrast ērtāku vietu savas fakultātes apkārtnē. Līdzi jāņem grāmata un kāda sega/spilvens ērtākai lasīšanai. Spirdzināsim savu prātu ar labām un interesantām domām un svaigu gaisu!

22. septembrī meklēsim harmoniju savās attiecībās ar dabu! Ikviens LLU lielās saimes pārstāvis iespēju robežās aicināts atsaukties Starptautiskās dienas bez auto aicinājumam un uz darbu vai studijām doties ar dabai draudzīgāku pārvietošanās līdzekli. Jelgavnieki var izbaudīt gājējiem un velosipēdistiem pieejamās ietves, taču studenti un darbinieki, kas dzīvo attālākās Latvijas vietās, uz darbu aicināti doties ar sabiedrisko transportu. Vismaz vienu dienu gadā centīsimies saudzēt dabu un harmonizēt attiecības ar to, kā arī pārdomāt par aktivitātēm, kuras varam veikt ik dienas, lai apkārtējā vide būtu sakārtotāka un tīrāka.

Savukārt darba nedēļas noslēgumā 23. septembrī plkst. 10.00 harmonizēsim savu fizisko ķermeni un Olimpiskās dienas "Padod bumbu!” ietvaros kopīgi piedalīsimies olimpiskajā vingrošanā Jelgavas pils pagalmā. Līdzi jāņem sportisks apģērbs un labs garastāvoklis, lai vingrošana būtu ērtāka un veicinātu pozitīvas emocijas.

Kopīgajās aktivitātēs aicināti piedalīties visi jelgavnieki.