search

Ledus taka

Autors: Jelgavas Valsts ģimnāzija

4. Janvāris, 2017

Ledus taka

Biedrība „Post Scriptum” turpina „Ledus takas” tradīcijas nu jau 11. gadu pēc kārtas. „Ledus taka” ir aizraujošas ziemas orientēšanās un piedzīvojumu pārgājiens bērniem un jauniešiem, lai veicinātu sportisko garu jauniešu vidū. Trases garums gadu gaitā mainās, bet parasti stiepjas līdz 40 km garumam, kuras laikā jāspēj izdomāt labākā stratēģija kontrolpunktu sasniegšanā un veikšanā, lai kļūtu par ātrāko komandu. Dalībnieki pierāda sevi ne vien izturībā, veiklībā un ātrumā, bet komandām arī jāveic visdažādākie uzdevumi, kuros bieži jāspēj atbildēt uz āķīgiem jautājumiem, vai jāpārbauda komandas saliedētība. Līdz ar izcīnīto uzvaru komandai ir tas gods šīs sacensības nākamajā gadā rīkot savā novadā, kā arī iegūt ceļojošo kausu, kā goda apliecinājumu.

Iepriekšējos gados dalībnieki nākuši no dažādām Latvijas vietām – Jelgava, Jaunjelgava, Bārbele, Vecumnieku novads, Rundāles novads, Iecava, Ogre, Pļaviņas, Eleja, Rīga u.c. Komandu skaits ik gadu mēdz atšķirties, vienu gadu komandas pārsteidz ar plašu dalībnieku skaitu, citu gadu skaits nedaudz sarucis.
Pagājušajā gada sacensībās, kas norisinājās Vecumnieku novadā pirmo vietu un ceļojošo kausu ar visām tā tiesībām ieguva komanda no Jelgavas “Draiskās Polārpūces”, kuras sastāvā bija pieci Jelgavnieki. Komandas pārstāvji aicina piedalīties jauniešus un nebaidīties no distances garuma, vai godpilnā pienākuma uzvaras gadījumā organizēt pasākumu, jo gūtā pieredze, gan piedaloties pasākumā, gan pasākuma organizēšanā ir daudz vērtīgāka par nelielām bailēm vai nedrošību.

Aicinām visus jauniešus vecumā no 15-25 gadiem, ievērojot dzimuma proporciju (2+3) piedalīties Ledus takas 2017 pārgājienā. Šī gada Ledus takas tematika un nosaukums būs Latvijas simtgades ieskaņās – „100 soļi pretī Latvijas simtgadei”.

Ledus Takas 2017 dalībnieki pārgājienā 3.februārī jau sāks savu ceļu, sagaidot valsts simtgadi. Aicinām arī visus pārējos veikt ik dienu vismaz 100 soļu savai un Latvijas veselībai!

NOLIKUMS

Pielikumi

Nolikums