search

SMU pavasara gadatirgus

Autors: Jelgavas Valsts ģimnāzija

16. Marts, 2017

SMU pavasara gadatirgus

10. un 11. martā biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija organizēja  Pavasara skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgu. Tas norisinājās Rīgā tirdzniecības centrā Domina Shopping. Abās dienās tajā piedalījās 105 SMU no Rīgas un 102 SMU no pārējās Latvijas.

Jelgavas Valsts ģimnāziju pārstāvēja divi uzņēmumi, kuros bija tikai mūsu skolēni:

·         SMU “RocketGrip” (R.Nikuļcevs un A.Zingulis – abi 12.m) ar gumijotu plastmasas hokeja lentes alternatīvu;

·         SMU “PaTS” (E.Smetaņina un K.Kačkans – abi 10.m) ar atstarojošām auduma lentēm bikšu galu saturēšanai, braucot ar divriteni.

Taču mūsu skolēni sadarbojas arī ar citu skolu aktīvajiem jauniešiem un dibina jauktas komandas. Gadatirgū piedalījās arī divas šādas komandas ar mūsu skolēniem:

·         SMU “CozyWorn” (S.Turkupole – 11.b. ar kolēģi no Spīdolas ģimnāzijas) – produkts ir pleds ar ūdeni atgrūdošu materiālu;

·         SMU “W&B” (R.Šveicars – 12.m ar partneriem no dažādām skolām) – produkts ir alternatīvās enerģijas ieguves ierīce elektroenerģijas uzlādei uz velosipēda.

Mūsu skolēni startēja ar labiem panākumiem - pārdeva savus produktus un guva ieņēmumus. Gadatirgū darbojās arī ļoti liela un kvalificēta žūrijas komisija, kura apbalvoja labākos uzņēmumus. Šoreiz tieši mūsu jauktās SMU komandas ieguva nominācijas un balvas dažādās kategorijās.

Vairāk bildes no gadatirgus šeit.