search

Ģimnāzisti viesojas Saeimā un Eiropas Savienības mājā

Autors: Politikas un Eiropas klubs

12. Decembris, 2017

Ģimnāzisti viesojas Saeimā un Eiropas Savienības mājā
Foto: Politikas un Eiropas klubs

Piektdien, 1.decembrī, politikas un Eiropas kluba dalībnieki kopā ar citiem mūsu skolas interesentiem viesojās Latvijas Republikas Saeimā un Eiropas Savienības mājā.

            Mums tika izrādīta Saeimas jaunā māja, ko atklāja tikai pagājušajā gadā un kas paredzēta trim komisijām – Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Eiropas lietu komisijai un Publisko izdevumu un revīzijas komisijai. Apmeklējām Saeimas galveno ēku – gan Sarkano zāli, gan Dzelteno zāli, gan balsošanas, gan arī plenārsēžu zāli.

Pēcpusdienā devāmies uz Eiropas Savienības māju. Šeit guvām jaunu informāciju, kā arī atkārtojām savas zināšanas par Eiropas Savienības izveidi, galvenām vērtībām un tās institūcijām. Tāpat spēlējām simulācijas spēli, kuras galvenais uzdevums bija vienoties visām sabiedrības grupām par plastmasas maisiņu ietekmi uz dabu, rast problēmas iespējamos risināšanas veidus, kas apmierinātu ikvienu.

                Bija interesanti ielūkoties un izprast Saeimas darbību, pārbaudīt savas zināšanas un spējas Eiropas Savienības līmeņa problēmu risināšanā!

Liels paldies Saeimas Eiropas lietu komisijas konsultantam Artjomam Uršuļskim un Eiropas Savienības mājas pārstāvjiem!