search

Erudīcijas spēle “Vides erudīts”

Autors: Liene Sabule

5. Marts, 2019

Erudīcijas spēle “Vides erudīts”

Lai veicinātu sabiedrības, īpaši jauniešu informēšanu un izglītošanu par videi draudzīgu dzīvesveidu, kanāls “Re:TV” aicināja vidusskolēnus no visas Latvijas piedalīties erudīcijas spēlē “Vides erudīts”.

No Jelgavas Valsts ģimnāzijas spēlei pieteicās 10.M klases skolniece Undīne Laugale un 10.B klases skolniece Gerda Madara Ziemele.

Erudīcijas spēlē varēja piedalīties 27 komandas – katrā komandā divi dalībnieki. Spēle norisinājās vairākos posmos – 9 ceturtdaļfināli, 3 pusfināli un 1 fināls (kopā 13 spēles). Katrā spēlē skolēniem bija jāatbild uz 16 jautājumiem, kurus uzdeva raidījumu vadītājs Māris Olte – par dabas un bioloģisko daudzveidību, klimata pārmaiņām un iespējām tās ierobežot, atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanu. Tāpat skolēniem spēles laikā bija arī praktiskie uzdevumi. Spēles sauklis ir “Domā līdzi!”.

Tā kā erudīcijas spēles tiks translētas televīzijā kanālā Re:TV svētdienās plkst.16:00, sasniegtos rezultātus publicēt nav atļauts, tāpēc aicinām sekot spēlēm un uzzināt, kā veicās mūsu skolas pārstāvēm.