search

Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkņu rezultāti 10. Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē

Autors: LLU, Alda Spirģe

11. Marts, 2019

Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkņu rezultāti 10. Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē
Foto: LLU arhīvs

8. martā LLU Jelgavas pilī norisinājās Zemgales reģionālā skolēnu zinātniskās pētniecības konference, kurā tika noskaidroti labākie zinātniskās pētniecības darbi reģionā un tie izvirzīti Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencei. Reģiona konferencei tika iesniegti 202 darbi, bet Rīgā aprīlī kopā ar citu reģionu laureātiem Zemgales skolēni ziņos par 74 darbiem, tostarp 26 darbiem, kas izstrādāti Jelgavas pilsētas skolās.

Rezultātu tabula zemāk - pielikumā.

Zemgales reģionālo zinātniski pētniecisko darbu konferenci sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu organizē LLU, kas ir gan Zemgales reģiona, gan Latvijas un Baltijas valstu vadošā biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Kopumā Zemgales konferencei sešās dažādās zinātņu nozarēs tika iesniegti 202 skolēnu darbi, ko jau februārī vērtēja LLU mācībspēki. Par darbiem, kuri ieguva vismaz 40 punktus, skolēniem bija iespēja ziņot 8. marta konferencē un iegūt papildus punktus.

Savukārt Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencei izvirzīti tikai tie darbi, kas Zemgales reģiona konferencē ieguva vismaz 80 no 100 punktiem (atbilst 1. vai 2. pakāpei). Līdz ar to šogad valsts konferencei izvirzīti krietni mazāk darbu nekā iepriekšējos gados papildus kvalitātes kritērija dēļ.

Konferences noslēgumā LLU Aulā tika sveikti visi skolēni, kuri saņēma trešās, otrās un pirmās pakāpes diplomus, un viņu skolotāji. Diplomus pasniedza LLU rektore, profesore Irina Pilvere. Abu pirmo pakāpju laureātiem tiek dota iespēja studēt valsts finansētā studiju vietā kādā no LLU studiju programmām. Turklāt 1. pakāpes laureāti saņēma arī balvas no Zemgales plānošanas reģiona, ko pasniedza Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Vairāk informācijas LLU oficiālajā relīzē.

FOTO: LLU arhīvs.

Pielikumi

Rezultātu tabula