search

Kļūsti zinīgāks! Iepazīsti Latvijas Nacionālo enciklopēdiju

Autors: Vineta Pranča

9. Aprīlis, 2019

Kļūsti zinīgāks! Iepazīsti Latvijas Nacionālo enciklopēdiju

9.aprīlī mūsu skolā viesojās Latvijas Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis. Viesis iepazīstināja 10.klašu jauniešus ar iespējām, ko sniedz Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā versija.

Nacionālā enciklopēdija ir resurss, kas nodrošina informāciju, kurai var uzticēties. Enciklopēdijas saturu veido dažādu nozaru ekspertu sagatavoti šķirkļi jeb enciklopēdijas raksti, kas satur koncentrētu un aprobētu informāciju ar noteiktu satura uzbūvi un apjomu. Šķirkļu tapšanā ir iesaistīti vairāki simti attiecīgo tēmu un jomu vadošie speciālisti, vairumā gadījumu – zinātnieki. Šķirkļus papildina fotogrāfijas, tabulas, grafiki, kartes, audio un video ieraksti, hipersaites un norādes uz saistītiem resursiem, literatūras avotu saraksti.

Rakstus ir iespējams izdrukāt, tiek piedāvāta iespēja automātiski ģenerēt atsauces, kas ir nozīmīgi rakstot, piemēram, zinātniski pētniecisko darbu. Elektroniskā enciklopēdija ir pielāgota lietošanai arī mobilajā vidē dažādās ierīcēs. Ja drukātajā sējumā saturs ir par Latviju, tad elektroniskajā versijā ir atrodama universāla informācija.

Ieskaties un meklē sev vajadzīgo informāciju vietnē https://enciklopedija.lv/