search

Pētnieciskā spēle “Mežotājs”

Autors: Liene Sbule

27. Augusts, 2023

Pētnieciskā spēle “Mežotājs”

Digitāli apgūstot meža apsaimniekošanas gudrības AS “Latvijas valsts meži” (LVM) pētnieciskajā spēlē “Mežotājs”, šajā mācību gadā piedalījušies gandrīz trīs tūkstoši Latvijas skolu audzēkņi no 8. un 9. klasēm.

Uzvaras laurus šogad plūca Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9.b klase ar skolotāju Lieni Sabuli, balvā saņemot Meža karjeras ekskursiju uz "Latvijas meža dienām", kas maija beigās notika Tērvetē.

Digitālajā spēlē šajā mācību gadā skolēni sacentās par labākajiem pētījumiem, atklājot ilgtspējīgas mežsaimniecības nozīmi. Skolēni, kuri vissekmīgāk veikuši pētījumu LVM parauglaukumos un uzrādījuši augstāko rezultātu digitālajā spēlē "Mežotājs", nopelnīja īpašo balvu no AS "Latvijas valsts meži" – iespēju kopā ar skolotāju piedalīties meža izziņas nometnē Norvēģijā 2023. gada augustā. No Jelgavas Valsts ģimnāzijas nometnē piedalījās skolotāja Liene Sabule un 9.B klases skolnieces Sofija Alma Cīrule un Tīna Trone.

Nometnes dalībnieki dzīvoja kalnu namiņos. Dienas pirmajā pusē tika iepazīta Norvēģijas daba un kultūra, piedaloties laivu braucienā pa kalnu upi, orientējoties kalnos, ķerot zivis, kā arī apmeklējot troļļu parku Lillehamerē. Vakarpusē nodarbības vadīja Latvijas Valsts mežu vecākais plānotājs, izdzīvošanas dabā eksperts Kārlis Taukačs, kurš ir arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas absolvents. Dalībnieki mācījās veidot rokassprādzes (paracord bracelet), kanoe laivu no egļu zariem. Kārļa vadībā devās tuvākās apkārtnes izpētē, atklājot dabas vērtības.

Sofija: “Norvēģijas ceļojums man noteikti paliks vēl ilgu laiku atmiņā. Man ļoti patika daba, meži un pārgājieni. Katru dienu bija kaut kas interesants, ko darīt, un noteikti esmu arī ieguvusi ļoti foršus un jautrus draugus!”

Tīna: “Brauciens uz Norvēģiju bija kaut kas negaidīts. Katru dienu notika kas jauns un interesants. Visi apkārtesošie cilvēki bija ļoti jauki un izpalīdzīgi. Ieguvu daudz jaunas atmiņas un draugus.”