search
jvg100 logo

Skolas 100 gadi vēstures mirkļos

Izglītības satura pārmaiņu laiks

2013.gada 1. augusts. par direktori kļūst Inese Bandeniece. Sākas lielu pārmaiņu laiks.

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 28.05.2014

"Visvairāk direktori priecē pašu skolēnu pozitīvās atsauksmes par savu skolu: gan nopietno, bet tai pašā laikā interesanti veidoto mācību darbu, gan ārpusstundu aktivitātēm. Viņa uzsver: «Man jāpateicas ģimnāzijas pedagogiem par ieguldīto darbu, rosinot skolēnus strādāt ar maksimālu atdevi gan mācību stundās, gan daudzveidīgajās interešu izglītības nodarbībās. Prieks, ka arī skolēnu pašpārvalde prot, saglabājot tradicionālās vērtības, ieviest jaunas un mūsdienīgas aktivitātes. Tāpēc uzskatu, ka Jelgavas Valsts ģimnāzija ir skola, kas aicina ikvienu, kurš gatavs nopietni un atraktīvi strādāt." (Z. Kārkla)

"Samsungs" klase un "Samsung" skola

Tiek atvērta digitālā Samsung klase (2015). Sīvā 30 skolu konkurencē skolas komanda iekļūst to 15 skolu vidū, kuras piedalās “Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns” apmācību programmā. Skolēniem ir iespēja mācīties no nozares labākajiem speciālistiem un iedvesmojošām personībām.

Zemgales Ziņas, 29.01.2015

"Jelgavas Valsts ģimnāzijā vakar valdīja pacilāta atmosfēra – tika atvērta digitālā «Samsung» klase un atklāts pirmais «GeoGebra» institūts Latvijā. «GeoGebra» ir dinamiska matemātikas programma, kas padara matemātiku saprotamāku un reālāku, bet pašu mācību procesu – daudz interesantāku. Organizācija apvieno skolotājus, skolēnus, programmētājus un pētniekus visā pasaulē. Digitālajā klasē būs pieejami 32 planšetdatori un izvietota arī skārienjutīga interaktīvā tāfele. «Tagad katram būs savs, nebūs jādalās, un tas dos iespēju pilnvērtīgi un raiti strādāt,» gandarītas norādīja skolotājas. Ne mazāk priecīgi ir arī skolēni, jo būt pirmajiem Latvijā, kas mācīsies pēc šīs metodes, jau vien ir liels notikums. Līdz ar klases izveidi tiek piedāvātas dažādas licencētas programmas, pedagogu apmācības un fakultatīvs kurss – datorpratība." (E.Gaile)

Dalība starptautiskos projektos

Plašas iespējas iepazīt citu valstu jauniešu dzīvi un mācību darbu piedāvā dalība starptautiskos projektos „Erasmus” un „Comenius”. Aktīvi šo iespēju izmanto skolotāja Agita Ozoliņa. Ir pabūts Turcijā (2013), Bulgārījā (2014), Rumānijā (2015), Portugālē (2016), Polijā (2017), Beļģijā (2018), Itālijā (2019). Uzņemti viesi mūsu skolā.

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 28.05.2014

"Ģimnāzijas kolektīvs piedalās dažādos projektos, lai pilnveidotu pedagogu un skolēnu iespēju izzināt citu valstu pieredzi. Direktore uzteic šajā mācību gadā iesāktos un jau veiksmīgi realizētos ES projektus. Vienā no tiem – Jaunākās pieejas svešvalodu mācīšanā Turcijā un Latvijā – skolotājiem ir iespēja celt savu kvalifikāciju informācijas tehnoloģiju izmantošanā valodu stundās. Otrs Comenius projekts piedāvā ģimnāzijas skolēniem kopā ar vēl sešu valstu partneriem meklēt atbildes uz jautājumu, kā dzīvot veselīgi un interesanti." (Z.Kārkla)

"Ekselences balva" - skolotājām, "Skolu balva" - skolai

Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) “Ekselences balvu” saņem bioloģijas skolotāja Liene Sabule (2015), ķīmijas skolotāja Agnese Freiberga (2018) un matemātikas skolotāja Liene Krieviņa (2020). Savukārt skola divreiz saņem Latvijas Unversitātes "Skolu balvu" par vislielāko devumu studentu saimes papildināsānā (2016., 2018.).

Zemgales Ziņas, 27.02.2015

"Gribu skolēniem iemācīt ieraudzīt, ka neesam vienīgie uz lielās pasaules, ka apkārt ir ļoti daudz dzīvības. Esam viena maza daļiņa no visa, bet katrs esam nozīmīgi," teic Jelgavas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Liene Sabule. Viņa ir viena no četriem Latvijas dabaszinātņu un matemātikas pedagogiem, kuri nupat kā saņēmuši "Ekselences balvu". [..] 

Konkursā vērtēts, cik efektīvas un mūsdienīgas ir pedagogu vadītās stundas, kā tajās tiek iesaistīts skolēns. L.Sabule teic, ka skolotājam jādomā, kā ierastas lietas parādīt citādi. "Tēmas gadu gadiem nemainās, bet jāsaprot, kā tās pasniegt tā, lai skolēns ir aktīvs stundas dalībnieks, pats darbojas un uzzina, nevis skolotājs nostājas klases priekšā un runā 40 minūtes." (S. Logina)

Krājam "Zelta graudus"

Skolotāju dienas pasākumā Jelgavas skolām tiek pasniegtas izglītības kvalitātes balvas „Zelta grauds”. Balvu un 5000 eiro dāvanu karti 7.- 9. klašu grupā iegūst mūsu skola (2014., 2016., 2018., 2020.).

Jelgavas Vēstnesis. 13.10.2016

"7. oktobrī Jelgavas kultūras namā Skolotāju dienas sarīkojumā godināti pilsētas pedagogi un mācību iestādes, izvērtējot aizvadītā mācību gada sasniegumus. Gada skolas titulu jeb «Zelta graudu» šogad saņēma Spīdolas ģimnāzija vidusskolas posmā (10. – 12. klase), Valsts ģimnāzija – pamatizglītības otrajā posmā (7. – 9. klase) un 4. vidusskola – pamatizglītības pirmajā posmā (1. – 6. klase). [..]

"Arī Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece saka, ka panākumu pamatā ir attieksme pret ikdienas darbu. «Strādājam ar sirdsapziņu un meklējam to, kas nepieciešams skolēniem,» atzīst I.Bandeniece, uzsverot, ka ģimnāzijai šis ir īpašs gads, jo kolektīvs pārcēlies uz Jelgavas pili un papildu «Zelta grauda» balvai trīs skolas pedagogi – Signe Lūsiņa, Sandra Rubule un Ilze Liepa-Nagle – ieguva Jelgavas pilsētas Izglītības kvalitātes balvu, par apzinīgu darbu izglītības iestādes vides veidošanā godināts direktores vietnieks administratīvi saimnieciskajā darbā Artūrs Strods, Pateicības rakstu par mūža ieguldījumu pedagoģiskajā darbā saņēma direktores vietniece izglītības jomā Līvija Rāte, un «Swedbank» speciālbalva nonāca pie skolotājas Baibas Daģes." (J. Bahmane)

Gūstam panākumus Latvijā un pasaulē

Strādājot Latvijas skolēnu komandas sastāvā, Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO) bronzas medaļas iegūst Edgars Batkovskis (2015) un Amanda Zvaigzne (2016).

Uzvaras Valsts zinātniski pētnieciskajās konferencēs gūst : 2014.g. - Edvards Kalniņš (Ķīmija), Linda Birziņa (Psiholoģija); 2016.g. – Rimants Šveicars (Ekonomika), Rainers Viniarskis (Bioloģija). 2019.g. Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencē ģimnāziju pārstāv 19 skolēni ar 17 darbiem. 2. un 3. pakāpes diplomus saņem 10 darbu autori. Tas ir lielākais apbalvojumu skaits, ko ģimnāzijas audzēkņi saņēmuši 24 gadu laikā, kopš piedalāmies šajās konferencēs. 2016.g. 11.m klases skolniekiem Reinim Nikuļcevam Rimantam Šveicaran, Akselam Zingulim - 1.vieta Valsts biznesa konkursā "Zemais starts". 2017.g. Reinis Nikuļcevs saņem gada labākā skolēna ekonomikā titulu. 2018.g. 12.B klases skolniece Katrīna Truksne saņem angļu valodas 47. olimpiādes 1. pakāpes diplomu. Kur tad vēl otrās un trešās vietas!

Zemgales Ziņas, 07.05.2015

"Jelgavas jaunieši no Eiropas dabaszinātņu olimpiādes (European Union Science Olympiad) atgriezušies ar sudraba un bronzas medaļām. [..] Latviju olimpiādē pārstāvēja divas komandas triju cilvēku sastāvā, tajā skaitā divi talantīgi jaunieši no Jelgavas pašvaldības atbalstītās mērķprogrammas «Junioru universitāte plus» – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ķīmijas entuziasts Artis Galvanovskis ar savu A komandu mājās pārveda sudraba medaļu, savukārt bioloģijas erudītam no Jelgavas Valsts ģimnāzijas Edgaram Batkovskim un viņa B komandai bronza.

Šajā Eiropas dabaszinātņu olimpiādē atšķirībā no citām reizēm piedalījās skolēni, kas sasnieguši 16 gadu vecumu vai jaunāki, turklāt zināšanu pārbaude notika komandā, kur katrs no viņiem pārstāv vienu jomu – bioloģiju, ķīmiju vai fiziku." (S.Logina)

"Skaliem" - 40

2016.gada 30. aprīlī  Jelgavas Valsts ģimnāzijā notika kora «Skali» 40 gadu jubilejas koncerts. Tā bija iespēja satikties dažādu paaudžu dziedātājiem. Uz koncertu bija aicināti cilvēki, kas visos laikos kori atbalstījuši, – Jelgavas domes, Izglītības pārvaldes un pašvaldības iestādes «Kultūra» pārstāvji, pensionētie skolotāji un  dziedātāju ģimenes. Cilvēki, kas pratuši paņemt kaut vismazāko skalu liesmiņu un glabāt to savās sirdīs. 

Zemgales Ziņas, 28.04.2016

"40 gados mainījies ne tikai dziedātāju sastāvs, bet arī diriģenti. Katrs ienācis ar savu dzīves un mūzikas skatījumu, katrs veidojis korī savas tradīcijas. Visilgāk kori vadījusi 23. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Gunta Paškovska, kura arī ir šī jauktā kora veidotāja. 1976. gadā Gunta ienāca skolā kā jauna mūzikas skolotāja ar ieceri turpināt meiteņu kora tradīcijas, bet dziedošie zēni lūdza ņemt viņus «bariņā». Tā izveidojās jauktais koris. Jaunu elpu koris ieguva 1990. gada 20. Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, kad skolēnu sastāvam pievienojās absolventi un skolotāji. [..]  Mūzikas liesmu uzturēt Guntai palīdzējuši vairāki kormeistari, kuru vidū arī Maija un Ēriks Brankas. [..]  2014. gadā kora vadību uzņēmās jaunais diriģents Rūdolfs Bērtiņš. Jau pirmajās tikšanās reizēs viņš centās izzināt kora vēsturi un rosināja to arī šodienas skolēniem.  (M.Asarīte)

Ielūgums pilī

Ēkas Mātera ielā 44 rekonstrukcijas laikā skolas kolektīvam tika dota iespēja izmantot LLU telpas Jelgavas pilī. Dažādu iemeslu dēļ mācības ieilga līdz 2019. gada septembrim. Tas bija izaicinājums gan skolotājiem, gan skolēniem. Jāpielāgojas jauniem, neparastiem darba apstākļiem, jāiztiek bez skolas zvana. Pils līdzšinējiem iemītniekiem jāpierod pie jaunajiem rosīgajiem kaimiņiem.

Zemgales Ziņas, 03.11.2015

"Šis ir tikai pirmais solis nopietnas sadarbības virzienā,» atzīst LLU rektore Irina Pilvere, Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore (JVĢ) Inese Bandeniece, parakstot savstarpējās sadarbības līgumu. Skolas ēkas rekonstrukcijas laikā tas paredz iespēju, sākot no nākamā mācību gada, skolēniem zinības apgūt Jelgavas pilī.

Saskaņā ar līgumu patlaban teju 700 skolēnu lielajai JVĢ saimei tiks nodotas telpas, kur vēl pagaidām saimnieko Pārtikas tehnoloģijas fakultāte. Tās atradīsies pils ziemeļu – rietumu cokolstāvā, 1. un 2. stāvā (kopējā platība 1556,8 kvadrātmetri), kā arī austrumu korpusa 3. stāvā (459,2 kvadrātmetri) un ģimnāzijai būs pieejamas līdz 2017. gada 31. decembrim." (L.Antoneviča)

Skolai jauns veidols

No 2016. gada rudens Mātera ielā notiek renovācija. Rekonstrukcijas projektu izstrādājuši arhitekti Vija Ozola un Kaspars Cērps (1996.g. absolvents). Darbus veic "ReRe būve I". Arī darbu veicēju vidū ir skolas absolventi. Vien no darbu vadītājiem ir restaurācijas darbu eksperts Roberts Vecums-Veco (1975.g. absolvents). Būvprojekta izstrādes, autoruzraudzības, būvuzraudzības un būvdarbu – izmaksas ir 12 309 592,19 eiro. 2019.gada 1. septembris. Tiek atklāta renovētā skolas ēka Mātera ielā.

Jelgavas Vēstnesis, 01.08.2019

"Ir noslēgusies Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta «Mācību vides uzlabošana Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā» daļa, kas paredz Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju un jauna aprīkojuma iegādi, nodrošinot mūsdienīgu, ergonomisku un rosinošu mācību vidi. Būvdarbi objektā ilga divarpus gadus, un skola piedzīvojusi kapitālas pārmaiņas – ēkai ir jauns jumts un logi, atjaunota un 20. gadsimta 30. gadu funkcionālajai arhitektūrai raksturīgos pelēcīgos toņos nokrāsota fasāde, labiekārtota teritorija un rekonstruēts stadions. Bet tas ir tikai no ielas redzamais. Būtiski ir arī tas, ka izbūvētas jaunas komunikācijas – apkure, kanalizācija, ūdensvads, elektrība –, kas nebija mainītas kopš ēkas atjaunošanas pēc Otrā pasaules kara. Tāpat sakārtota drenāžas sistēma un veikti vēl citi pasākumi, lai augstais gruntsūdeņu līmenis neradītu applūšanas draudus un nebojātu skolas pamatus." (I. Knusle)

 

Skola2030

2020. gada septembrī skola iesaistās projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb "Skola2030", kas paredz izmaiņa gan mācību saturā, gan pieejā. Būtiskākās pārmaiņas pieejā ir: pāreja no skolēna pasīvas mācīšanās un faktoloģiska materiāla iegaumēšanas uz aktīvu izziņas procesu skolotāja vadībā, pašizpausmi un jaunradi; apgūstamo zināšanu un prasmju sasaiste ar reālo dzīvi; starpdisciplināra pieeja; skolēnam nodrošināta iespēja mācīties iedziļinoties, izprast kopsakarības un attīstīt spēju pārnest zināšanas uz jaunām, nezināmām situācijām. Mūsu skolā pirms simts gadiem tā strādāja skolotājs Jānis Greste. Esam atgriezušies savos pirmsākumos.

 Jelgavas Vēstnesis, 01.08.2019

" "Lielākais izaicinājums nākamajā mācību gadā mums būs jaunā mācību satura īstenošana, pakāpeniski ieviešot to, ka mācās skolēns, bet skolotājs virza mācīšanās procesu. Skolas vide ir veidota tā, lai veicinātu pārmaiņas izglītībā – lai skolēniem būtu vietas, kur sarunāties, sadarboties, kur veikt grupu darbus, pētīt un izzināt,» stāsta Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece. 2019./2020. mācību gadā arī tiks veidota jauna pieeja plānošanā – veidojot sadarbību starp priekšmetiem, dažādojot mācīšanās formas, un tiks attīstīts iesāktais – ka Jelgavas Valsts ģimnāzijā mācās visi: skolotāji, skolēni un vecāki." (I. Knusle)

Dauz laimes dzimšanas dienā, skola!

1922. gads. Atminoties senus un tuvus laikus, mīļus un dārgus cilvēkus, daudzkrāsainus un interesantus notikumus, Jelgavas Valsts ģimnāzija svin savu 100 gadu jubileju. Tikai izzinot savas saknes, mēs varam virzīties tālāk. Lai mierīgas un skaidras debesis virs skolas, jaunatklāsmes un darboties prieks skolā.